Kas liecina par slimību
Pašlaik slimošana nav ne prātā – vaļojamies saulē un peldamies līdz spēku izsīkumam. Ja vien piepeši nepārsteidz spējas auss sāpes.
“Vasarā bieži vien iedzīvojas ārējās auss ejas iekaisumā, ko angliski dēvē swimmer’s ear, latviski tieši tāpat – peldētāja auss. Tūlīt pēc peldēšanās šķiet, ka auss ir tāda kā aizkritusi, bet dienas vai divu laikā sākas neciešamas sāpes,” skaidro ausu, kakla un deguna ārste Gunta Sumeraga.
Vispirms sāk just kņudināšanu, it kā niezi ausī, tai pievienojas sāpes – stipras un pulsējošas. Reizēm pie ārsta atnāk varens vīrs, kurš noraudājies kā mazs bērns – tik ļoti bijis jācieš.
Raksturīgi, ka sāpes pastiprinās, ja pavelk aiz auss. Arī virinot muti, piemēram, košļājot vai runājot, jo ārējās auss ejas priekšējā daļa un žokļa locītava atrodas pavisam tuvu.
Lielākoties slimība skar vienu ausi, bet mēdz saķert arī abas. Ķermeņa temperatūra parasti nav paaugstināta, taču reizēm tas ir iespējams.
Dažiem šī kaite attīstās strauji un visai smagi, ātri vien auss kļūst apsārtusi un pietūkusi. Tas atkarīgs no organisma imūnsistēmas stāvokļa un citiem individuāliem faktoriem.
Ja ausī ir netīkama sajūta, bet sāpju nav, tā visdrīzāk ir cita saslimšana, piemēram, sēnīšu infekcija vai kāda alerģiska reakcija.